Perspektiva se představuje

Spojuje nás pozitivní pohled na svět, touha tvořit a dělat kvalitní novinařinu. Nabízíme jinou perspektivu, hluboký vhled do společenských fenoménů, příběhů lidí, kteří překonávají sami sebe a malé dějiny v koloběhu velkých historických událostí.

To vše prostřednictvím tří rubrik. Přímý úhel nabídne aktuální publicistiku a rozhovory, Reflektor představí příběhy lidí, kteří se nerezignovali pod tíhou osudu a Retrospektiva poukáže na české události 20. století pohledem přímých aktérů.

Proč Perspektiva?

Ocitli jsme se ve složité a turbulentní době, kdy se rozdíl mezi pravdou a fikcí stírá. Kdy přestávají platit některé hodnoty, které si společnost po Listopadu vydobyla.

Perspektiva má ambici přinášet rozhovory s takovými osobnostmi, které nepodlehly skepsi. Mohou inspirovat svými životními postoji. Jejich příběhy mohou přinášet hlubší vhled nejenom do současného dění.

Našim cílem není šokovat, ale otevírat cesty k pojmenování věcí, které se dějí kolem nás. Chceme být důvěryhodným protipólem všech konspiračních webů, fake news a propagandy. Přicházíme s obsahem, který nepodléhá ani ekonomickému ani politickému tlaku.

Zaměřujeme se také na hrdinství dnešní doby i minulosti. Hrdinství lidí, které se přímo projevilo během minulého století. Inspirují nás lidé, kteří se vzepřeli osudu a dokázali se vrátit do života. Nezlomila je žádná rána osudu. Neporazil je handicap, finanční tíseň ani nenávist. Soustředíme se i na takové lidi, kteří se právě těm slabším rozhodli jakýmkoliv způsobem pomáhat.
Ne náhodou je součástí našeho loga trikolora. Ta byla vždy v historii symbolem naděje, svobody a touhy být lepší. Přáli bychom si být právě takové médium, které tyto hodnoty respektuje a zároveň se v něm odráží česká kultura a historie.

David, Marek & Vladan, 2018

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s