Helena Třeštíková: Z každého průšvihu existuje cesta ven. Příběh Miloše Formana je toho ukázkou

Původně to měl být rozhovor především o manželských etudách a hrdinech jejich dokumentů. Helena Třeštíková nám však ještě před jeho začátkem prozradila, že právě chystá střihový film pro televizi Arte o Miloši Formanovi. „Nabídka mě úplně nadchla. Miloš Forman je strašně důležitý člověk mého života. Kdysi jsem mu to i řekla,“ neskrývala emoce ve svém bytě na pražské Letné. Rozhovor proběhl několik dní před tím, než režisér Miloš Forman zemřel.

Příběh Miloše Formana by si podle Třeštíkové mohli vzít Američané jako modelový příklad úspěchu a vzdoru vůči velmi těžkým začátkům. Formanův americký debut Taking Off komerčně propadl. Slavný režisér upadl do depresí. Bydlel sám v newyorském Chelsea hotelu, kde dlužil za činži a vyhlídky lepších časů byly v nedohlednu.  Nicméně se nevzdal a nakonec sklidil  nejenom oscarové úspěchy. „Jeho příběh je ukázka, že z každého průšvihu existuje cesta ven a že se dá vždycky něco dělat,“ říká v rozhovoru dokumentaristka.

A proč je naštvaná na současné Čechy? Chtěla někdy skončit s natáčením dokumentu kvůli chování některého z jejich hrdinů? Dozvíte se v rozhovoru Perspektivy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s