Milan Cais: Můj život je v dualitě. Tata Bojs i vizuální umění jsou pro mě důležité stejně. Ačkoliv kapele dávám víc energie.

Milan Cais na nás čekal přímo před domem, ve kterém má ataliér. Působil sympaticky a plný energie. Pomalu začal vytahovat z auta plátna a požádal nás, jestli mu je nepomužeme vynést nahoru. To jsme ještě netušili, že energii budeme potřebovat i my. 

Nemohli jsme totiž ani tušit, že se „království“ frontmana Tata Bojs nachází v sedmém patře. Náš dobrý skutek a zvýšená produkce endorfinů nám alespoň pomohli eliminovat jakoukoliv nervozitu. Milan působil velice skromně navzdory tomu, že nás hostil v ateliéru, který je „výkladní skříní jeho uměleckého života“.

„Zjistil jsem, že jsem velmi rád za to, že mám kromě hudby i vizuální umění. Některé pocity zkrátka nejdou tak dobře vyjádřit textem. Nebo jsou pak třeba blbý a nepoužitelný. Pocity se mi o to lépe zpracovávají v abstrakci,“ vysvětluje svou všestranost. Nejlepší inspiraci k psaní se mu daří nacházet naopak večer, byť přiznává, že to co si nezapíše před spaním, na to si ráno nevzpomene.
Naopak s jednou z teorií, odkud může pramenit hudební inspirace nesouhlasí. „Říká se, že člověk musí prožít něco hodně zlýho, aby napsal dobrou píseň. Není to pravda. Po takovém prožitku se na událost nedokáže podívat z větší perspektivy a pro posluchače může být neuchopitelná,“ říká před jedním ze svých obrazů.

Je život přímka nebo úsečka? Je přání Milana Caise opakování? Má oblíbenou písníčku od Tata Bojs?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s