Mladí psychologové boří mýty. Terapie by vám měla pomoci rozvíjet a poznávat se, říká zakladatelka Meetiny

Meetina je projekt mladých psychologů, kteří se pod tímto názvem sdružili, aby se společně realizovali a pomáhali lidem, kteří je požádají o pomoc. V současnosti usilovně pracují na rekonstrukci místností v žižkovském Prostoru 39, ve kterém chtějí najít zázemí a místo pro terapie.

„Každý z nás potřebuje prostor a potřebují ho i naše duše a terapie je přesně to místo, které vám ho dá. Může to být místo, ve kterém budete sdílet i to hezké i to špatné, co ve vás je a co se ve vašich životech děje,“ říká Veronika Macová z Meetiny.

Dodává ale, že „ten prostor si tvoříte sami a ten terapeut je jen taková podpora, takový průvodce těmi obtížemi, starostmi, ale i radostmi. Je to o vás.“

Prostor v Řehořově ulici využijí také studenti psychologie, kteří se sdružují pod zatím neoficiálním názvem Terapeutický přístav. Své služby chtějí poskytovat klientům zadarmo.

„My jsme studenti, kteří si řekli, že chceme dělat praxi a terapii co nejzodpovědněji. Chceme vysoce motivované studenty nabídnout lidem a zadarmo,“ dodává jeden z nich Daniel Wagner.  

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s