Slovo sebevražda by nemělo být tabu. Záleží ale, jakým způsobem o ní mluvíme, říká Marie Salomonová z Nevypusť duši

Kampaň #tydenprodusi pokračuje dalším příspěvkem. Perspektiva natočila rozhovor s Marií Salomonovou, která je zakladatelka úspěšné neziskové organizace Nevypusť duši.  Zabývá se duševním zdravím a především osvětou, ať už na sociálních sítích nebo na středních školách, kde pořádá semináře a přednášky.

 

„Slovo sebevražda je tabu. To, že o sebevraždách nebudeme mluvit, neznamená, že se nebudou dít,“ myslí si Marie Salomonová. Když už se o sebevraždách mluví, jde také o to, jakým způsobem. „Nějaký článek o sebevraždě může naopak v někom, kdo nad ní uvažuje k ní motivovat,“ říká úspěšná studentka neurovědy, kterou dokončila ve Velké Británii.

Větší sebevražednost je u mužů než u žen. Důvodem je například i to, že se muži bojí najít pomoct, aby nebyli viděni společností jako slabí. Nejen o sebevraždách je další rozhovor z rubriky Reflektor a v rámci iniciativy #tydenprodusi Perspektivy.

Na webu http://www.nevypustdusi.cz můžete najít další zajímavé informace týkající se duševního zdraví. Například manuál pro blízké. Vždy je naděje a pomocnou ruku někomu z okolí můžete dát klidně právě teď.

Manual_pro_blizke

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s