Robert Záruba: Éra po Naganu a Zlatém hattricku byla škodlivá, protože jsme usnuli na vavřínech a nepracovali na vývoji další generace

Kanadské bodování, hodnocení plus-minus, čas pobytu na ledě, vstřelené branky. Hokejové statistiky bývají vůči hráčům nemilosrdné a určují, kdo bude za hvězdu. Šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba si vede z těchto údajů důkladnou kartotéku. Nutno říct, že i jeho profesní statistiky přepisovaly dejiny. Jako sportovní komentátor kroutí 28. sezónu a jen loni se podílel na 211 hokejových přenosech. Navíc je Záruba až na krátkou přestávku na Nově stále věrný dresu České televize. Další profesní mezníky si neklade. „Vysílací práva na MS máme v ČT až do roku 2O23, kdy by teoreticky mohlo být mistrovství u nás, pak se uvidí,“ říká.

Zatímco z hokejistů, kteří zažili Nagano či zlatý hattrick z MS na přelomu milénia, hráli aktivně v loňské sezóně už jen Jaroslav Hlinka a Jaromír Jágr, Robert Záruba své profesi zůstává věrný. „Letos jsem absolvoval 30. velký turnaj. Ještě jsem, neztratil chuť dokázat, že se ta profese dá dělat ještě lépe a posouvat naši práci,“ popisuje svou komentátorskou kariéru.

Co pro Roberta Zárubu znamenalo komentovat fotbal na Maracaná? Co ho naučil Twitter a proč je to pro něj prostor pro nadsázku? Bude v jeho šlépějích pokračovat i jeho syn, nebo našel následníka na Fakultě sociálních věd, kde vyučuje sportovní žurnalistiku už 22 let? Více v rozhovoru přímo z komentátorského stanoviště na Kavčích Horách.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s