Nejsem typ řidiče, co si zdřímne na benzince, říká Jaroslav Miko, kamioňák co se snaží pomáhat rodinám migrantů

Občanská společnost v Česku funguje. Jedním z důkazů je i Jaroslav Miko. Jako řidič kamionu procestoval půlku světa, přesto nezanevřel na to, co se děje doma. Je jedním z iniciátorů petice Češi pomáhají, která vyzvala českou vládu, aby dodržela svůj slib z července 2015 a přijala 1500 migrantů. Přímo u palubní desky svého kamionu mohl Miko sledovat, jak se mezi signatáře výzvy postupně přidávají výrazné osobnosti české společnosti.

„Chtěl jsem dokázat, že jako občan Česka můžu mít zájem o věci veřejné bez ohledu na to, jaké profesi se věnuji,“ říká dnes Miko. Každopádně čtyřicátník Miko v iniciativě zhodnotil své zkušenosti z cest i pobytu v Kanadě, kde se vyzkoušel částečně roli uprchlíka a mohl na vlastní oči vidět, jak se k přistěhovalcům staví tamní vláda.

„Nejsem ten typ řidiče, který si zdřímne u filmu na benzínové pumpě. Rád chodím mezi lidi a poznávám různé kouty světa jejich očima. Tuto zkušenost se snažím předávat Čechům. Je nesmyslné, aby podléhali dezinformacím, jako se tomu občas děje,“ vysvětluje svou motivaci. Jako cíl si vytyčil neskromnou vizi, chtěl by pomoci tomu, aby se společnost ozdravila.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s