Otevřená kuchyně i společnost: Skuhna staví mosty mezi migranty a lokály

Máte rádi pohádky? Tak tady je jedna vyletněná. Za sedmero horami… dobře. Za Alpami, ve Slovinsku, v hlavním městě v Lublani, která má méně obyvatel než třeba Brno, existuje oáza lidské soudržnosti a dobrotivosti. 

Skuhna je restaurace, ve které jsou zaměstnaní migranti z celého světa a můžete zde ochutnat různé kuchyně. Nigerijské menu, Maroko, Indie, Zimbabwe, Peru. Na co si vzpomenete. Nejde jen ale o kulinářské spojení, Skuhna se stará o kulturní komunitu, pořádá koncerty, představuje kuchyně v rámci populárních „Open Kitchen“ (ve Slovinštině Odprta Kuhna).

Restaurace je populární nejen u studentů, ale vyhledávanou destinací turistů i místních obyvatel. Hlavním cílem je stavět mosty mezi migranty a lokálním obyvatelstvem, což se Skuhně daří.

„Rádi jsme se spolužáky sedávali dole v restauraci, kde vidíte lidi z různých koutů světa, jak připravují jídlo. Můžete s nimi hodit řeč a dozvědět se něco o jejich kultuře. Je to takový maják na pustém moři nepochopení cizího nebo oáza lidské soudržnosti a lásky na poušti pragmatismu a předsudků,“ říká jeden ze zakladatelů Perspektivy David Randuška, který v Lublani studoval krizový management a žurnalistiku.

odprto

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s