Návrat do České televize? Nikdy neříkej nikdy, je to srdcová záležitost, říká Daniela Drtinová

Letos v srpnu uplynulo přesně pět let od chvíle, kdy vedení zpravodajství České televize stáhlo Danielu Drtinovou z pořadu Události, komentáře. Ačkoliv za ní stál celý tým pořadu i odboráři, velmi záhy se ukázalo, že odchod Drtinové bude nevyhnutelný. „Princip a hodnoty, které ČT zastupuje, jsem neopustila nikdy. Když veřejnoprávní média fungují tak, jak mají, jsou nezastupitelná,“ říká dnes.

Spojení Daniela Drtinová a ČT fungovalo od roku 1993. „Osm let jsem působila jako politická zpravodajka. Největší řeží jsem prošla, když byli ve sněmovně republikáni. Jedna jejich tehdejší poslankyně mě chtěla inzultovat přímo v přímém přenosu,“ vzpomíná s úsměvem. Ze Sněmovní ulice vedla cesta Daniely Drtinové na Kavčí hory, kde se etablovala jako jedna z nejvýraznějších moderátorek zpravodajské ČT 24. Ostatně generální ředitel České televize Petr Dvořák v médiích několikrát označil jmenovitě Drtinovou za jednoho ze dvou nejlepších moderátorů zpravodajské stanice.

Po odchodu z ČT založila společně s bývalými kolegy z Událostí, komentářů Janem Ouředníkem, Janem Rozkošným a Martinem Veselovským projekt DVTV. „Nechtěla jsem dělat jen politická témata. Když začala DVTV, byla jsem ráda, že můžu dělat rozhovory úplně jiného typu. Byla jsem unešená ze Stanislava Grofa,“ vysvětluje Drtinová. 

Na princip médií veřejné služby dodnes nezanevřela. „Jsou stálicí v demokratickém zřízení. I když se mění politické garnitury, veřejnoprávní média zůstávají pevným majákem svobodných hodnot,“ říká. Na dotaz, zda by si dnes dokázala představit návrat do řad ČT, dodává tajemné: „Nikdy neříkej nikdy“

Proč si dodnes vyká s Martinem Veselovským? Kdy se od Václava Klause dozvěděla, že méně než sto tisíc demonstrujících lidí na Václavském náměstí pro politiky mnoho neznamená? Kolik konfliktů má za sebou tým DVTV? 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s