Igor Chaun: „Komunisti, jděte do prdele!“ Stál na jednom pódiu s Dubčekem, své místo ale vidí za objektivem

Do čela studentského hnutí v listopadu 1989 mu prý pomohlo to, že měl prořízlou pusu.  Igor Chaun byl nepřehlédnutelnou postavou revoluce.  Do politického života se ale nezapojil. Místo toho si vybral filmovou kariéru. Točí reklamy i dokumenty a na jeho YouTube kanálu s duchovním obsahem Gosha TV má přes 35 tisíc odběratelů.

V roce 1989 studoval na FAMU a vír událostí sametové revoluce ho vtáhl do centra dění. Jako jeden ze studentských vůdců jednal s Václavem Havlem a dalšími představiteli Občanského Fóra. „Václav Havel byl charismatický člověk. Někdy celou dobu mlčel a pak to dokázal skvěle shrnout. Byl přirozený vůdce,“ vzpomíná slavného disidenta. „Neuměl to ale s ženskými,“ dodává s úsměvem. Takový je Igor Chaun. Řekne, co si myslí a má specifický smysl pro nadsázku a humor. Ostatně český YouTube žije Chaunovým experimentálním dokumentem „Nejkrásnější portrét“ (odkaz), který je dotažený až do absurdních dialogů. I proto Chaun dokázal natočit legendární scénky v České sodě.

Vedle toho je také velmi populární v ezoterických kruzích. „Našel jsem smír,“ popisuje svoji cestu k Bohu. „Každý z nás hledá svůj vlastní příběh, plán duše. Má změna je v tom, že jsem na tento příběh částečně přišel.“ Duchovním otázkám se Igor Chaun aktivně věnuje na YouTube kanálu Gosha TV1 (odkaz).

„Občas natočím video, abych lidi nasral,“ vzpomíná Chaun na případ, kdy se rozhodl na česko-rakouské hranici vyndat telefon a natočit vzkaz komunistům. „Vjelo to do mě a tak jsem jim poslal jasný vzkaz. Komunisti jděte do prdele. Tady před revolucí byly ostnaté dráty a já se třásl strachem. Teď si tu jedu jako svobodný občan této země.“ U některých diváků duchovně laděné Gosha TV vyvolal rozhořčení. „Říkali mi, pane Chaune, velice jste nás zklamal. Mluvíte sprostě,“ vypráví se smíchem obsah zprávy od jednoho fanouška.

Igor Chaun nás pozval k sobě do bytu na Letnou. Jak vzpomíná na Havla? Kdo podle něj pošlapává jeho památku? Co ho přivedlo k víře?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s