Bez Kontextu

Bojovat s dezinformacemi je podle nás v dnešní době klíčové. Proto jsme se rozhodli spolupracovat s partou studentů různých oborů Masarykovy univerzity v Brně.

#bezhoaxu

„Tento tag je v informační válce nejúčinnějším obranným prostředkem proti dezinformacím a černé propagandě, jakým naše redakce disponuje. „

uvádějí na svých stránkách http://www.bezkontextu.net 

 

 

Autoři projektu Bez Kontextu využívají žánrů satiry a komentáře k pobavení humornou nadsázkou, zesměšnění lží, dezinformací a jiných nekalých praktik a a poukázání na to, jak směšné a absurdní některé myšlenky (i lidé) jsou. „Nikdy nesmažeme žádný komentář z diskuze, ani nebudeme blokovat žádné uživatele. Svoboda slova je u nás na prvním místě.“

Život dezinformací na sociálních sítích je bezprecedentní. Dosah systematicky publikované lži bývá z pravidla mnohokrát vyšší než dosah následného vyvrácení dané lži; někdy se násobky dostávají i do rámců desetitisíců. Jedná se o mladý fenomén, který některé vládní organizace začaly zneužívat ve svůj prospěch; ovlivňují tím veřejné mínění na základě cílení na konkrétní skupiny obyvatelstva.

„Hlavní náplní naší práce je zesměšňování nesmyslných dezinformačních článků a webů, ale i konkrétních výroků a politiků. Nicméně, u absurdní satiry a parodie nekončíme; publikujeme i analytické články s nám typickým kousavým přístupem, které si dávají za cíl i určitý nárůst informovanosti a plnohodnotné vyvrácení konkrétních výroků a tvrzení,“ uvádějí autoři.

obrazecek

https://bezkontextu.net/category/bezhoaxu/